Mgr. Kateřina Filková

katka_filkovaVystudovala gymnazium v Mariánských Lázních a poté absolvovala 4 leté bakalářské studium předškolní pedagogiky v Českých Budějovicích.Jako navazující studium při zaměstnání vystudovala magisterské studium v Praze , obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Velmi ji oslovila pedagogika Montessori , kterou také v 10 akreditovaných kurzech prošla. V Mariánských Lázních založila v jedné ze tříd Mateřské školy Hlavní třídu s Montessori pomůckami a prvky. V Českých Budějovicích pracovala při CEGV Cassiopeia jako lektorka ekologických výukových programů pro děti mateřských škol. Krátkodobě pracovala jako výpomoc v lesní mateřské škole Podbaba v Praze. Sama se o ekologii zajímá formou různých seminářů , workshopů a literatury. Sama také žije ve slaměno-hliněné jurtě u Mar. Lázní, kde zakládá permakulturní zahradu.

Šest let pracovala ve státní mateřské škole Hlavní v Mariánských Lázních. Toho času je se svým synem Samuelem na mateřské dovolené.

Kateřina o sobě:

Projekt lesních mateřských škol mne lákal již od dob studia. Zajímám se o přírodu a její velké dary, kterými může učit všechny generace. Přirozeně jsem vždy cítila , že v běžné mateřské škole nemůžu předat dětem tu celistvost. Venku na vycházce to ale nějak fungovalo, a tak jsem si uvědomila , že Lesní mateřská škola bude mým posláním a láskou.

V naší školce nechci dbát na nějaké pedagogické dogma, ale především na to, aby základ programu a dne tvořili lidé, kteří mají pedagogické vzdělání, a doplňovali je i ti, u kterých je kritériem především to, jaké to jsou osobnosti.


Marcela Ambrožová

 

Marcela má vystudovanou zdravotní školu v Karlových Varech. Jako mladá absolventka nastoupila do dětské léčebny Lázních Kynžvart kde začala škola života – jak jinak s dětmi …..po několika letech odešla jako au-pair do Anglie,kde zjistila, že Londýn je sice krásné město, ale ne ideální. Poté pracovala ve zdravotnictví v Mariánských Lázních a narodil se první syn Oskárek. Zajimá se o nové metody výchovy Montessori ,Waldorf, lesní pedagogika.

Marcela o sobě:

Sama nejraději vzpomínám na časy venku na hry a vůně lesa. Cítím, že pohyb venku je velice prospěšný nám všem a teď zase já, ráda předám něco dětem.


Aneta Gabrielová

 

Aneta je z Prahy, kde vystudovala Aplikovanou tělesnou výchovu pro osoby se specifickými potřebami na FTVS UK. Mezi její koníčky patří příroda, čtení, kreslení a tanec, kterému se dlouhodobě rekreačně, závodně i trenérsky věnovala. Kromě trénování dětí má za sebou mnoho táborů jako vedoucí i jako hlavní herní vedoucí.

Aneta o sobě:

Po škole jsem chtěla jít pracovat s dětmi jinak než doposud. Myšlenka lesní školky se mi vždy líbila a shoda okolností mě zavála zrovna do Mariánských lázní. Velice se mi tu líbí a těším se na své další působení ve Čtyřlístku.

 


Hana Flaisigová

Hanka pochází z Klatov. Vystudovala střední zdravotnickou školu a nyní studuje předškolní a mimoškolní pedagogiku. Od 7 let hraje závodně basketbal a od 15 let i trénuje různé kategorie hráčů. Ve Čtyřlístku nejdříve nastoupila jako chůva v jesličkách a nyní jako pedagog v lesní mateřské škole.

Hanka o sobě:

Práce s dětmi mě  pozitivně překvapila a jsem ráda, že jsem dostala příležitost působit v lesní školce.